kanal listesi

Medeniyyet Tv Canlı İzle

Şu anda :

Medeniyyet Tv İzle

Süre : Canlı

Medeniyyet tv izleyenler aşağıda adres ve diger bilgleri bulunmakta. Medeniyyet TV Seyircinin sempatisini hızla kazanan ve Azerbaycan Televizyon ve Radyo Yayıncılığı CJSC temelinde yeni kurulan Kültür kanalı, böylesine önemli bir misyonu başarıyla gerçekleştiriyor. Medeniyyet TV Kültür kanalının temel amaçlarından biri, zengin Azerbaycan kültürünün insani değerlerini dünyaya taşımak, dünya kültürünün incilerini ülkemizde tanıtmak, genç neslin sanatsal ve estetik zevkini oluşturmaktır.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev iktidara geldiğinden bu yana diğeri alanlarda olduğu gibi kültür alanında da köklü reformlara hız vermeye başladı. Medeniyyet TV Sinema, tiyatro, müzik, uygulamalı sanatlar, tarihi eserlerin korunması ve restorasyonu için benimsenen devlet programları ile kültür alanlarının gelişmesine ilişik Cumhurbaşkanlığı kararnameleri, ülkemizin kültüre ve manevi değerlerin korunmasına gerçekten önem verdiğini bir defa daha teyit etmektedir. Bu kararnameler, kültürümüzün tüm alanlarının gelişmesi için devletin büyük desteğini teyit etmektedir. Kültür kanalının açılışı, bununla beraber devletimizin ve lideri İlham Aliyev'in kültür ve sanata gösterdiği büyük ilgi ve ilginin bir sonucudur.

Azerbaycan Televizyonu bünyesinde Kültür kanalının kurulması tesadüf değildi. AzTV, sadece maddi ve teknik anlamda değil, ülkenin televizyon alanında da yaratıcılık açısından itici bir güç haline geldi. Televizyonun zengin altın fonu, milli kültürümüzün ve sanatımızın gelişimine özel katkı sağlayan kişiler, seçkin sanatçılarımızın icra ettiği muğamlar, besteci şarkıları, çeşitli opera ve gösterilerden nadide eserler ile alakalı çeşitli ses kayıtlarını muhafaza etmektedir.

Ayrıca Azerbaycan Televizyonu'nun malzeme ve teknik tabanı dünya standartlarını tam olarak karşılamaktadır, dünya çapında program yayınlayabilme, uzun yıllar boyunca toplanan ve sadece AzTV'de saklanan kültürel örneklerde değerli kasetlerin bulunması, Azerbaycan Televizyonu altında Kültür kanalını oluşturmuştur. Böylelikle Kültür kanalı tüm dünyada izlenebilme imkanına sahiptir. Bu da kültürümüzün küresel ölçekte daha geniş, muhteşem bir şekilde tanıtılması anlamına geliyor. AzTV'de faaliyet yayınlayan Televizyon Akademisi, Kültür kanalının profesyonel kadro potansiyelinin oluşmasına da yardımcı oldu, Ulusal lider Haydar Aliyev'in Azerbaycan kültür, sanat ve milli manevi değerlerinin korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması için yapmış olduğu paha biçilmez emek masraflar başarıyla devam ediyor.

Son yıllarda Haydar Aliyev Vakfı Başkanı, UNESCO İyi Niyet Elçisi ve ISESCO Milletvekili Mehriban Aliyeva'nın girişimiyle Azerbaycan kültürünü tanıtmak için oldukca sayıda proje hayata geçirildi. Başlangıcından bu yana, Kültür kanalı, kültürel hayatımızın gerçek habercisi olma göreviyle baş edebildi. Haydar Aliyev Vakfı'nın girişimiyle başkentimizde ve ülkemizin şirin köşelerinde düzenlenen büyük çaplı tüm kültürel etkinlikler Kültür kanalıyla izleyicilere ulaştırılıyor. Cumhuriyetçi ve televizyon mugam yarışmaları ve Haydar Aliyev Vakfı tarafınca başlatılan Gabala Müzik Festivali özel olarak anılmalıdır.

Şu anda Kültür kanalı gerçek bir bilim, aydınlanma, Azerbaycan dili, tarih, kültür ve sanat propagandacısı haline geldi. Kültür kanalının film politikası büyük ilgi görüyor. Bu kanalda insan ahlakını olumsuz etkileyen filmlere rastlamak muhtemel değil. Bir insanı ruhen arındıran, ona yüksek duygular aşılayan ve dünya sinemasının incileri olarak kabul edilen filmleri gösterir. Milli liderimiz Haydar Aliyev, milletin kültürünün korunmasının sadece kültürel figürlerin, bu alanda çalışan kişilerin, aydınların işi değil, bununla beraber devlet görevlilerinin, tüm devlet kurum ve müesseselerinin rolü olduğunu her zaman söylemiştir. Kültür, milletin arama kartıdır.

Medeniyyet Tv iletisim bilgileri

 • Yayın :   Bakı şəh, M.Hüseyn küç, AZ1006.
 • Web :   http://www.medeniyyettv.az/
 • E-mail :   [email protected]
 • Telefon :   +99412 492-14-58

Medeniyyet Tv Uydu bilgileri

 • Uydu :   Azerspace 46E
 • Frekans :   11175
 • Polarizasyon :   Horizontal
 • Symbol :   27500
 • FEC :   5/6

Medeniyyet Tv Yayın Akışı

Yükleniyor...

Medeniyyet Tv Programlar

 • MUSİQİ
 • KİNO
 • TEATR
 • ƏDƏBİYYAT
 • PALİTRA
 • MUZEYLƏR